Divadlo Na Hojdačke

Žabí kráľ / The Frog King

Známa rozprávka zo zbierky bratov Grimmovcov sa stala námetom pre naše bábkové predstavenie, ktoré deti nenechá len tak sedieť na stoličkách. V interaktívnej spolupráci s publikom sa bude čarovať, spievať či tancovať, odvážne princezné z hľadiska dostanú šancu bozkom vyslobodiť zakliateho kráľa.

Réžia: Michal Legíň
Scenár: Andrea Chytčáková, Michal Legíň
Hudba: Lukáš Cintula
Výroba bábok: Stanislav Bellan, Katarína Hajduková
Scéna, výtv.spolupráca: Katarína Hajduková
Hrajú: Alena Vojteková, Michal Legíň / Alexandra Nečesaná, Edita Hrehušová

 

Dĺžka predstavenia: 45 minút, vhodné pre deti do 10 rokov.

Foto: Martina Hrajková

 

Od premiéry v r.2012 sme odohrali 380 repríz

Klasický rozprávkový odkaz predstavenia sme doplnili prvkami súčasných tém (zdravá vživa, závislosť na mobilných telefónoch). Určite však kamarátom vysvetlíme, že na svete existuje jedno pravidlo: „Ak niečo sľúbiš, aby sa to splnilo….

Uvidíte krásne marionety z dielne umeleckého rezbára Stanislava Bellana a objaví sa i maňuška, ktorú spoločne so scénou vytvorila mladá nadaná výtvarníčka, Katarína Hajduková.

 

Žabí kráľ aj v angličtine 

Hrané v primeranej kombinácii Slovenčiny a Angličtiny – zameraná na jazykové vzdelávanie. Činoherné – rozprávačské pasáže sú v slovenčine, kde zisťujeme, či diváci pochopili dejovú líniu v Angličtine a pripravujeme publikum na ďalší dej. Podklady slovnej zásoby k predstaveniu pošleme vopred. Vhodné najmä pre I. stupeň ZŠ.