Divadlo Na Hojdačke

Lomidrevo

Rozprávka Lomidrevo tematicky čerpá zo zlatého fondu Pavla Dobšinského. Dramatizovali sme ju s cieľom šíriť pôvodnú slovenskú tvorbu a preto sa pridržiavame klasického odkazu tejto rozprávky.

 Scenár: Andrea Chytčáková, Michal Legíň
 Réžia: Michal Legíň
 Scéna a bábky: Katarína Hajduková
 Hudba: Lukáš Cintula                                                                               Texty piesní:   Andrea Chytčáková    

Hrajú: Alena Vojteková / Alexandra Nečesaná / Michal Legíň / Mária Jurányiová, Barbora Marcinová / Jakub Lužina

Dĺžka predstavenia je 45 minút, vhodné pre divákov 3-10 rokov.

Foto: Janita Hajduková

Premiéra bola v r.2013, odvtedy sme uviedli vyše 350 repríz

Lomidrevo je chlapec, ktorý dostal do daru veľkú silu. Keď vyrastie, vyberie sa do sveta. Na cestách stretne kamarátov – silákov Miesiželeza a Valivrcha. S veľkou fyzickou silou však treba narábať rozumne, aby sa neuškodilo ľuďom. Obrovská sila tiež nie je zárukou odvahy a čestnosti, Lomidrevo však svojim rozumom a odvahou vyslobodí unesené princezné, za čo si zaslúži kráľovskú nevestu.

Lomidrevo je inscenovaný bábkovou formou – kombinované javajky s veľkými maňuškmi. Popri tom oživujeme predmety, masku a nechýbajú ani činoherné vstupy, či dynamické vsuvky rozprávača. Využívame aj interaktívne prvky, aby si divák odniesol aktívny zážitok. Toto všetko je popretkávané veselými pesničkami a hudbou.