Divadlo Na Hojdačke

Na Zemi dobre mi

…vesmírna loď z ďalekej planéty má problém… May day, may day… Havaruje priamo do lesa… No, do lesa…Na skládku medzi stromami, kde kedysi les býval. Podarí sa našim vesmírnym kamošom pomôcť zvieratkám v lese a opraviť loď na návrat domov? 

Sci-fi je v divadle ojedinelý žáner, ktorý však ponúka pohľad z vonka na človeka a jeho správanie sa k našej planéte. Chceme, aby aj deti našich detí dýchali čistý vzduch tak ako my a zažili prírodu aspň tak ako my. Z lásky k Zemi sme do predstavenia zapracovali aj tému triedenia odpadov. Diváci rovno na javisku pomôžu našim kamošom roztriediť papier, plasty a sklo do správnych košov. 

Foto: Michal Legíň

Veselé bábkovo-činoherné predstavenie so silným ekologickým posolstvom. Bábkové a činoherné party striedajú pesničky a primeraná dávka interakcií s publikom.

Vhodné pre žiakov materských škôl a pre 1.stupeň zš (3-10 rokov). Predstavenie trvá 40-45 min. 

  Scenár: Jakub Lužina                                                                                        Réžia: Lucia Lasičková
  Dramaturgia a texty piesní: Michal Legíň                                          Hudba: Lukáš Cintula                                                                            Scéna a bábky: Lucia Lasičková                                                      Účinkujú: Michal Legíň, Ondrej Gajdoš / alt. Matej Vajda, Alena Vojteková, Alexandra Nečesaná

Minimálne priestorové požiadavky: šírka 3,5 m x 3,5 m hĺbka x 2,4 m výška

Od premiéry v r.2015 sme odohrali vyše 450 repríz 

Výrobu bábok finančne podporilo Mesto Žilina.