Divadlo Na Hojdačke

Strašiak Tomáš

.Súčasná rozprávka z pera Jany Wernerovej (Divadlo na peróne – Košice). Z pôvodnej čisto činohernej podoby dočkala v uvedení Divadla na hojdačke svojho druhého uvedenia, tentokrát formnou bábkového spracovania s prvkami činohry.

Réžia:    Peter Kočiš
Scenár: Jana Wernerová                                                                                                 Laureátka cien Anasoft Litera, Akadémie divadelných tvorcov  Hudba:  Marek Fajnor                                                                            Scéna:   Peter Iľko                                                                                            Dramaturgia:   Michal Legíň
Výroba bábok: Katarína Hajduková
Hrajú:                Lívia Klačanská, Matej Vajda / alt. Michal Legíň

Vhodné pre divákov do 12 rokov, dĺžka predstavenia 45 minút.

Foto: Janita Hajduková

Od prieméry v r.2012 sme odohrali vyše 28O repríz

Strašiak z poľa sa jedného dňa rozhodne, že už nechce ďalej strašiť na poli. Vydá sa do mesta spoznávať svet. Čo ho tam však čaká, vôbec netuší… Cestou stretne pestrú spleť postavičiek. Policajt ho trochu pocvičí v dopravnej výchove, zavíta aj do školy ale keďže tam nikdy nechodil, tak utečie na strechu. Tam stretne kominára, ktorý mu vysvetlí, kde je jeho miesto a poslanie na svete. Na koniec príde na to, že doma je predsa len najlepšie. A nevráti sa naspäť sám… 

Okrem tém dopravnej výchovy, záškoláctva, povolaní a hľadania vlastného poslania, sa dotýkame tiež témy odhodených hračiek.                      V predstavení sú pesničky s výchovnými podtextami, nadväzujeme tiež dynamickú spoluprácu s publikom, aby si odnieslo aktívny zážitok.

Texty pesničiek na tému dopravnej výchovy použili pedagogičky z Mš Linzbothova a Mš Kondrótova v Bratislave aj vo svojich dizertačných pedagogických prácach.

Predstavenie vzniklo s finančnou podporou z grantového programu MKSR.