Divadlo Na Hojdačke

Posledný Dinosaurus

Na úvod našej 8.sezóny (2016/2017) „Divadlo na hojdačke“ pripravilo autorskú rozprávku, v ktorej nadväzujeme na našu doterajšiu tvorbu. Postupom času a podľa diváckych reakcií sme sa rozhodli pokračovať v originálnej tvorbe pre deti. V rozprávke „POSLEDNÝ DINOSAURUS“ spájame bábkovú tvorbu aj osvedčené inscenačné postupy – pesničky, činoherné aj interaktívne vstupy s aktuálnou témou príbehu, ktorú citlivo dávkujeme práve pre najmenšieho diváka, s variáciami pre žiakov 1.stupňa ZŠ.

V múzeu sa z vajíčka vyliahne malý dinosaurus, ktorému personifikujeme ľudské správanie aj pocity. Tak ako každé dieťa, aj náš dinosaurus – Samo, v istom období sa pýta, odkiaľ pochádza, kto a kde sú jeho rodičia. A keďže je na svete sám, vydá sa hľadať svoju rodinu. Putuje po svetadieloch, z ktorých je v inscenácii o každom veselá pesnička (zameraná na základné geografické, podnebné, či biologické jedinečnosti). Teda okrem hlavnej sociálnej príbehovej línie – hľadania identity, pravej rodiny a priateľstva, obohacujeme základnú tému aj o poznávanie sveta (svetadielov), cez zvieratká v príbehu.

Pevne veríme, že sa Vám našim divákom bude „Posledný dinosaurus“ páčiť minimálne tak, ako baví nás vstupovať do hlbín tvorby pre deti.

 Scenár: Jakub Lužina                                                                         Réžia: Lucia Lasičková                                                                 Dramaturgia a texty piesní: Michal Legíň                             Hudba: Lukáš Cintula                                                                           Scéna, výroba bábok: Lucia Lasičková                                               Hrajú: Michal Legíň, Ondrej Gajdoš / alt. Simon Fico

Dĺžka predstavenia: 45 min, vhodné pre divákov 3 – 10 rokov.

Priestorové požiadavky: šírka 4 m x 3,5 m hĺbka x 2,3 m výška

Od roku 2017 sa odohralo vyše 450 repríz. Prvých 80 odohral aj autor Jakub Lužina, neskôr v alternáciách účinkovali: Mária Jurányiová, Róbert Máťuš, Lukáš Jurko, Alexandra Nečesaná, Alena Vojteková, Pavol Klimašovský.

Foto: Michal Legíň