Divadlo Na Hojdačke

Z času na čas

Steam punková bábková eko inscenácia o stroji času a človeku na Zemi

Hrdinovia nášho príbehu Žaneta a Marek vezmú divákov na dobrodružný výlet do rôznych časových období. Navštívíme epochy, kde človek narušil krehkú hranicu udržateľnosti. Náročnú tému dávkujeme prostredníctvom humorných situácií, nechýbajú ani obľúbené ineterakcie s publikom a piesne. Všetko so snahou podnietiť záujem mladej generácie o udržateľné správanie sa na Zemi.

Námet: Jakub Lužina, Michal Legíň, Matej Fedbauer, Simon Fico
Réžia: Matej Fedbauer
Dramaturgia: Michal Legíň
Scenár: Jakub Lužina, Matej Fedbauer a Kolektív
Scénografia: Miriam Horňáková
Hudba: Filip Krišš
Účinku
jú: Matej Vajda, Lívia Klačanská
Odborná konzultácia: Doc. Martin Hauptvogl, PhD. (Ústav environmentálneho manažmentu)
Foto: Michal Legíň

Dĺžka 40 – 45 minút, vhodné pre diváka  6 – 11 rokov.

Súrodenci Žaneta a Marek dostávajú lekcie od svojho múdreho starého otca. Náhodou nájdu kľúč do jeho tajnej pracovne a tak sa rozhodnú preskúmať, na čom ich starký potajomky robí. Objavia stroj času, ktorý ich vezme do praveku, za africkým šamanom, na Veľkonočný ostrov, ale aj do obdobia industriálnej revolúcie. Všade stretnú človeka, ktorý necitlivo vyčerpal zdroje. Vezme stroj času našich hrdinov aj do budúcnosti? A vôbec, aká bude budúcnosť, pokiaľ nebudeme k našej planéte zodpovední? 

Školám, v rámci organizovaných podujatí, dodáme tézy so vzdelávacími environmentálnymi podkladmi k jednotlivým okruhom udržateľnosti, ktoré pripravil environmentálny konzultant projektu (vymieranie druhov, voda, ovzdušie, funkcie stromov v ekosystéme).

Reprízy pre základné školy hráme v rámci projektu Umenie pre školy 2024.

Z verejných zdrojov podporil