Divadlo Na Hojdačke

Sofia z predmestia

…DOČASNE STIAHNUTÉ Z REPERTOÁRU…

Autorská bábková rozprávka s prvkami činohry, popretkávaná vtipnými pesničkami a grotesknými výstupmi postavičiek, ktoré isto mnohí dobre poznáte. Premiéra bola 11.novembra 2018 v DK Zrkadlový háj.

V jubilejnej 10.sezóne Divadla na hojdačke sme pre najmenších divákov pripravili nadčasovú rozprávku z dnešného sveta. V spolupráci s tvorcami z košického Divadla na perone (libreto a dramaturgia) prinášame autorský príbeh o múdrom dievčastku zo sídliska, ktoré vtipne poukáže na rôzne prešľapy dospelých. Nemajú na nič čas a možno už zabudli, že aj oni boli kedysi deťmi. Uponáhľaný svet ich ženie za prácou, slepými víťazstvami, či do hypermarketov za novými zbytočnosťami. Pritom pre zdravý a radostný život detí je dôležitejší práve čas, ktorý im venujeme. 
 
Univerzálny príbeh malej Sofie sa nás snaží pozastaviť a naučiť ohľaduplnosti voči ľuďom a prírode okolo nás, bez ohľadu na to, kde žijeme. 
 
Vhodné pre divákov 4– 10 rokov, dĺžka 40 min.
 
Scenár: Jana Wernerová
Réžia: Michal Legíň
Dramaturgia: Peter Kočiš
Hudba: Lukáš Cintula
Scénografia: Dominik Marius Javor
Hrajú:  Alexandra Nečesaná, Tadeáš Ťasnocha
Hlas mamy nahrala Jana Oľhová
 
Scénografické riešenie inscenácie je postavené na univerzálnom bábkarskom stolíku s odkrytým vodením bábok. Minimalistická, avšav variabilná scéna využíva malú točňu či okienka, ktoré menia a dynamizujú javiskový príestor.

Z verejných zdrojov podporili:

Generálny patner:

Partner: